Urządzamy mieszkanie w stylu indyjskim

mieszkanie w stylu indyjskim

Jeśli kochasz przepych i kolorowe pokoje? Jeśli jesteś zafascynowana kultura Indii, warto postawić na mieszkanie urządzone właśnie w tym stylu.

Co ważne, urządzanie mieszkania w styli indyjskim, nie jest przedsięwzięciem ani trudnym, ani też bardzo kosztownym. Jeśli fascynujesz się od dawna bardzo ciekawa kultura Indii, z pewnością łatwo przemienisz swoje wnętrza w oazę spokoju i refleksji. Jeśli jednak od niedawna marzy Ci się pięknie urządzony pokój w stylu indyjskim i nie wiesz, od czego zacząć, podpowiadamy poniżej.

Mieszkanie w stylu indyjskim – Im bardziej kolorowo, tym lepiej

O ile w naszej kulturze przyjmuje się kolorystyczne umiarkowanie, o tyle w mieszkaniu urządzonym w stylu indyjskim dominuje przepych kolorystyczny. Ponieważ w kulturze indyjskiej wierzy się, że bogactwo barw w pomieszczeniach przynosi domownikom szczęście, mieszkania pełne są kolorowych mebli, tkanin i kolorowych przedmiotów.

W pomieszczeniach aranżowanych na styl indyjski zatem królują głównie ciepłe barwy; począwszy od żółci, po pomarańcz, aż po różne odcienie czerwieni.

Choć znaleźć też możemy akcenty zielone, fioletowe, a nawet niebieskie i złote. Im więcej zastosowanych kolorów, im bardziej kolorystycznie urządzany jest pokój, tym lepiej.

Z racji tak ogromnego natłoku różnych kolorów, często bardzo intensywnych, stanowiących niejednokrotnie kontrasty miedzy sobą, pokoje w stylu indyjskim polecane są raczej osobom, kochającym takie ekstrawaganckie i odważne połączenia.

Mieszkanie w stylu indyjskim – tkaniny istotnym elementem dekoracji

Przy aranżacji pokoju w stylu indyjskim, nie można zapomnieć o tkaninach, które są w tym przypadku istotnym elementem dekoracji pomieszczenia.

Tkaniny, najczęściej zwiewne, bądź atłasowe, mogą być doskonałym materiałem na zasłony, baldachim umieszczany koniecznie nad łóżkiem lub narzutę na łóżko.

Co ważne, na tkaninach znajdujących się pomieszczeniach urządzonych w stylu indyjskim, powinny znajdować się rożnego rodzaju motywy roślinne, a także wzory geometryczne. Jeśli kochasz spokój, jeśli kochasz stonowane pomieszczenia, z pewnością warto poszukać innej stylizacji.

Mieszkanie w stylu indyjskim – poduszki, poduszeczki i inne drobiazgi

Poza różnego rodzaju bibelotami, kolorowymi tkaninami, ważnym elementem dekoracji pokoju w stylu indyjskim są również różnej wielkości poduszki i poduszeczki z atłasowymi poszewkami. Oczywiście jak najbardziej kolorowymi.

Przy urządzaniu pokoju w stylu indyjskim, koniecznie pamiętajmy też o różnego rodzaju drobiazgach i bibelotach nawiązujących do kultury orientalnej, takich jak: figurki, pudełeczka, czy różnego rodzaju lampiony i obrazy.

Mieszkanie w stylu indyjskim – kadzidła i kadzidełka

Oczywiście, na koniec nie zapominajmy o różnego rodzaju kadzidełkach, piecykach aromatycznych, czy świecach, które nadadzą naszemu pomieszczeniu swoistego, wyjątkowego, a zarazem orientalnego nastroju.