Jak dobrać drzwi do wnętrza?

Jak dobrać drzwi do wnętrza

Nie da się ukryć, że drzwi są bardzo ważnym elementem prawidłowej aranżacji wnętrza naszego mieszkania. Dobrze dobrane drzwi nie tylko podkreślą charakter pomieszczenia, ale nadadzą mu też nowoczesnego wyglądu. Co ważne, muszą być funkcjonalne, gdyż ich rola nie kończy się tylko na stylowym wyglądzie. Przede wszystkim musza nam służyć przez lata.

Jak dobrać drzwi do całości?

Najczęściej kierowanym pytaniem do projektantów wnętrz, jest pytanie o to, jak dobrze dobrać kolor i rodzaj drzwi, by idealnie współgrały z całością wnętrza.

Oczywiście, rynek jest tak nasycony różnego typu modelami, w przeróżnych kolorach, że z pewnością każdy dobierze odpowiednie do swojego pomieszczenia. 

Należy jednak pamiętać, że śmiałe aranżacje wnętrz stosowane coraz częściej w pomieszczeniach, wymagają tylko najlepszych rozwiązań, w tym również doboru odpowiednich drzwi. Może się bowiem zdarzyć, że klasyczne kolory i wzory niestety nie sprawdzą się w naszym mieszkaniu.

Wybierając drzwi do pomieszczeń, należy przede wszystkim dobierać je pod kątem podłogi, kolorów ścian, czy samej aranżacji przestrzeni.

Jak dobrać drzwi – klasyka czy śmiała aranżacja?

Dobierając odpowiedni drzwi, które mają pasować do naszego pomieszczenia, najpierw musimy zastanowić się, w jakim stylu utrzymane będzie całe pomieszczenie.

Jeśli stawiamy na klasyczny styl, wówczas warto wybrać proste wzory drzwi pokrytych warstwą naturalnego drewna, które, poza tym, że dobrze wyglądają, są też wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Pozwolą na stworzenie harmonijnej całości, a także na jej gustowne dopełnienie.

Jeśli jednak należysz do osób kochających odważne dekoracje, warto postawić na drzwiami, które dodatkowo ożywią wnętrze, nadając mu odważnego charakteru. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż nasz rynek, obecnie bogaty jest w różnego rodzaju wzory i modele, w tym w drzwi kolorowe, czy drzwi wytłaczane, zakończone dodatkowymi ozdobami.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami, warto postawić na te ostatnie, które zdają się być ostatnim krzykiem mody.

Jak dobrać drzwi – Jakość czy cena?

Drzwi stanowią ważny element aranżacji wnętrza, jednak oprócz ich wyglądu, naszą uwagę winna przykuć ich jakość.

Najlepiej wybierać te, które posiadają dobre parametry wytrzymałościowe, a przy okazji są eleganckie i będą pasować do poszczególnych dodatków.

Jeśli masz problem z doborem odpowiednich drzwi, warto zgłosić się do profesjonalnego dekoratora wnętrz, który z pewnością ofiaruje Ci niezbędną pomoc.

Tanie, mało gustowne drzwi, które z aranżacją z prawdziwego zdarzenia będą miały mało wspólnego, mogą trwale zepsuć efekt, w który włożyliśmy wiele pracy i serca, dlatego cena drzwi nie powinna być głównym kryterium ich wyboru.

W przypadku tanich drzwi możemy mieć pewność, że ich kolor szybko, z biegiem czasu zblaknie. Dlatego zawsze warto inwestować w drzwi od sprawdzonych producentów i dostawców.