Cennik montażu zestawu podtynkowego – cena w 2023

montaż-zestawu-podtynkowego-cena

Toalety podwieszane to nowoczesna alternatywa dla kompaktów WC. Chociaż ich montaż jest bardziej skomplikowany, stelaż podtynkowy pozwala na ukrycie przyłącza kanalizacyjnego oraz mechanizmu spłukującego, co znacznie poprawia wygląd łazienki. Montaż zestawu podtynkowego, oprócz zwiększenia walorów estetycznych, ułatwia także utrzymanie czystości, przez co jest rozwiązaniem często spotykanym w łazienkach.

Ile kosztuje montaż zestawu podtynkowego – cena w 2023

montaz zestawu podtynkowego cena

Montaż zestawu podtynkowego to wydatek 260 – 470 zł. Koszt zestawu podtynkowego, zawierającego stelaż, miskę ustępową, deskę sedesową oraz przycisk spłukujący, to 590 – 2200 zł. Do ceny montażu trzeba także doliczyć koszt wykonania zabudowy stelaża i prac wykończeniowych, ich cena to 350 – 550 zł.

Sprawdź aktualne ceny zestawów podtynkowych!

Od czego zależy cena montażu zestawu podtynkowego?

Podłączenie toalety do kanalizacji wymaga wykonania oddzielnego podejścia kanalizacyjnego. Jeśli podejście nie zostało wcześniej wykonane, od tego rozpoczyna się prace. Koszt wykonania podejścia do WC to 180 – 290 zł. W miejscu, gdzie montowany jest stelaż konieczne jest też wyrównanie ścian i podłogi. W przypadku gdy wymaga to dużego nakładu prac, koszt wykonania usługi wzrasta.

Koszt montażu stelaża zależy od jego rodzaju. Do montażu miski ustępowej najczęściej wykorzystywane są stelaże do zabudowy suchej. Stelaż taki pozwala na montaż miski bezpośrednio do jego konstrukcji, co znacznie zmniejsza koszt robocizny. Montaż stelaża do zabudowy suchej kosztuje 100 – 150 zł.

Po montażu stelaża konieczne jest jego zabudowanie. Materiałem zazwyczaj wykorzystywanym do zabudowy są płyty gipsowo kartonowe, a koszt takiej usługi to 350 – 550 zł.

Obudowaną ściankę wykańcza się najczęściej przy użyciu płytek ceramicznych – to koszt 120 – 170 zł/m2 (nie zawiera ceny materiałów). Ostatnim etapem jest montaż miski ustępowej oraz przycisku spłuczki, cena montażu tych elementów to 100 – 170 zł.