Jaki jest koszt montażu zlewozmywaka – cena w 2023

Ile kosztuje montaż zlewozmywaka

Zlewozmywak to element, którego najważniejszą cechą jest funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że jego wygląd i estetyka wykonania nie ma znaczenia. Na rynku dostępne są zlewozmywaki w wielu kształtach i rozmiarach, wykonane z materiałów takich jak blacha, kamień lub tworzywa sztuczne. Decyzja o zakupie prostego zlewozmywaka stalowego, wytrzymałego zlewu wykonanego z granitu czy nowoczesnego zlewozmywaka szklanego, wiąże się nie tylko ze zmianą jego wyglądu i funkcjonalności, ale także koniecznością dostosowania budżetu na wykonanie usługi montażu.

Montaż zlewozmywaka cena w 2023?

Montaż zlewozmywaka to koszt 60 – 150 zł. Zależy on głównie od rodzaju zlewozmywaka i sposobu jego montażu. Do kosztu montażu należy doliczyć cenę samego zlewozmywaka – to 100 – 800 zł. Konieczny jest także montaż syfonu i baterii – koszt instalacji tych elementów to 100 – 200 zł (kwota nie uwzględnia ceny ich zakupu).

Od czego zależy cena montażu zlewozmywaka?

Jednym z czynników wpływających na cenę montażu zlewozmywaka jest konieczność wykonania podejścia wodno – kanalizacyjnego. Podejście do zlewozmywaka trzeba wykonać, jeśli jest on montowany po raz pierwszy lub jeśli zmieniana jest jego lokalizacji. Wykonanie podejścia kosztuje 50 – 200 zł/szt. Do ceny usługi trzeba doliczyć cenę materiałów – to 100 – 250 zł.

Cena montażu zlewozmywaka zależy przede wszystkim od sposobu jego montażu. Zlewozmywak może być montowany na szafce, w blacie kuchennym lub podwieszany. Najtańszy jest montaż zlewozmywaka na szafce – to wydatek 60 – 90 zł. Montaż zlewozmywaka w blacie kosztuje natomiast 100 – 150 zł, a do ceny należy także doliczyć koszt wycięcia otworu w blacie – w przypadku blatu drewnianego to 30 – 60 zł.

Na cenę zlewozmywaka wpływ ma natomiast głównie jego wielkość i materiał z jakiego jest wykonany. Niedrogie są produkty jednokomorowe, wykonane ze stali nierdzewnej. Znacznie droższy jest natomiast zlewozmywak wykonany z granitu lub ceramiki.

Do kosztu usługi należy doliczyć koszt montażu syfonu – to 40 – 70 zł.  Montaż baterii kuchennej kosztuje natomiast 100 – 160 zł (bateria sztorcowa lub natynkowa), a jej zakup to wydatek 50 – 100 zł.