Cennik ocieplenia styropianem fundamentu cena w 2023

ocieplenia styropianem fundamentu cena

Fundament to jak sama nazwa mówi podstawa, na której opiera się cały dom. Od jego jakości i wytrzymałości uzależniona jest odporność całego budynku na warunki zewnętrzne  i utratę ciepła. Jak bowiem dowodzą liczne badania niezaizolowane fundamenty dużo łatwiej pooddają się wilgoci, ściany łatwiej parują co również przekłada się na ogólne warunki wewnątrz.

Sposobem, by zapobiec tego typu problemów jest ocieplenie styropianem, które zarówno izoluje przed utratą ciepła, jak i ogranicza wpływ wilgoci z gruntu.

Oczywiście będzie on spełniał swoją funkcję pod warunkiem, że jego jakość spełnia określone normy a montaż zostanie przeprowadzony profesjonalnie i z zachowaniem sztuki.

By nie obawiać się co do tego, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy wykonają inwestycję, szybko, dokładnie i z zachowaniem wszystkich kluczowych aspektów. Poniżej przedstawiamy cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za zlecenie ocieplania fundamentów. 

Ile zapłacimy za ocieplenie fundamentów styropianem?

Koszty jakie poniesiemy oscylują w granicach 68-97 zł/m2. W cenę te wlicza się przygotowanie terenu wokół fundamentów, tj. usunięcie zbędnego gruntu oraz odpowiednie położenie i zabezpieczenie styropianu. Następnie, w większości przypadków zatrudniona firma uzupełnia wykop do poziomu gruntu.

Co wpływa na koszt ocieplenia fundamenty styropianem?

Podstawowym wyznacznikiem co do ceny jest wielkość i rozmiar prac. Oczywistym faktem jest, że w przypadku dużych powierzchni prace się wydłużają co zwiększa koszty zarówno zleceniodawcy jak i wykonawcy. W rezultacie duże inwestycje są realizowane zazwyczaj pod koniec sezonu lub też kosztują nieco więcej.

Cenę wykonania ocieplenia można samodzielnie obniżyć przygotowując wcześniej wykop samodzielnie. Jeśli wspomnimy o tym przy rozmowach z wykonawcą zyskamy w ten sposób kilkaset złoty, co w przypadku większych inwestycji zawsze się przyda.

Chodź wydaje się to dziwne dla niektórych firm elementem odgrywającym sporą rolę przy negocjacji cen jest rodzaj używanego materiału. W rzeczywistości różnice te nie odbijają się specjalnie na sposobie wykonania ocieplenia, nie mniej  warto mieć to na uwadze.