ile kosztuje przeprowadzka?

Przeprowadzka cena

Zmiana miejsca zamieszkania to ogromne wyzwanie, które wymaga zaangażowania, wysiłku i czasu. Warto korzystać z profesjonalnej pomocy firm od przeprowadzek, które zajmują się pakowaniem, transportem oraz przenoszeniem wszystkich mebli i kartonów z rzeczami osobistymi. Dzięki temu cała przeprowadzka może okazać się nieco mniej stresująca i wymagająca. Koszty pomocy firmy przeprowadzkowej są każdorazowo ustalane indywidualnie i zależą między innymi od ilości potrzebnych osób oraz dystansu. Przeprowadzka cena w 2023.

Ile kosztuje przeprowadzka – cennik

Za usługi jednej osoby zajmującej się przeprowadzką oraz transportem trzeba zapłacić około 100 – 150 zł/h. W przypadku usług wykonywanych przez dwie osoby koszty mogą wynieść mniej więcej 170 – 220 zł/h. Praca trzech osób będzie z kolei kosztowała około 280 – 350 zł/h. W przypadku transportu na dłuższych dystansach dodatkowo należy zapłacić 2.00 – 3.50 zł/km.

Przeprowadzka – jaki zakres prac może wykonać firma od przeprowadzek?

Decydując się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów od przeprowadzek warto zastanowić się nad zakresem prac, jakie chcemy zlecić.

  • Pakowanie – wiele firm oferuje usługi częściowego lub pełnego pakowania osób zmieniających miejsce zamieszkania. W przypadku usługi pełnego pakowania firma zajmie się zabezpieczeniem wszystkich przedmiotów, aby nie uległy uszkodzeniom podczas transportu.
  • Zabezpieczenie mebli – wybierając usługę warto skonsultować możliwość zabezpieczenia przewożonych mebli. Firmy dysponują specjalnymi materiałami oraz akcesoriami służącymi do ochrony, dzięki czemu meble zostają przewiezione w nienaruszonym stanie.
  • Transport – każda firma przeprowadzkowa zajmuje się profesjonalnym transportem. Przede wszystkim w przeciwieństwie do osób prywatnych zawsze dysponują odpowiednimi samochodami ciężarowymi, które pomieszczą całe mienie. W ramach transportu fachowcy zajmują się również przenoszeniem wszystkich kartonów oraz mebli.
  • Rozpakowanie – decydując się na usługi przeprowadzkowe można skorzystać z opcji rozpakowania przez specjalistów w nowym domu lub mieszkaniu. Dzięki temu przeprowadzka staje się nieco mniej wymagająca. 

Przeprowadzka – od czego zależy cena usługi?

O tym, ile ostatecznie będzie kosztowała cena usług firmy od przeprowadzek za każdym razem należy rozmawiać indywidualnie. Jest bowiem kilka czynników wpływających na koszty. Między innymi jest to zależne od ilości, jak i szacowanej wartości transportowanych przedmiotów. Ponadto znaczenie mają również rozmiary i gabaryty wszystkich mebli. Jeśli firma zajmuje się również demontażem elementów zabudowy stałej zostanie to doliczone do całych kosztów. Kolejnym istotnym czynnikiem jest odległość. W przypadku przeprowadzek między miastowych koszty są wyższe ze względu na doliczenie stawek za przejechane kilometry. Ponadto koszty są zmienne w zależności od ilości pracowników zajmujących się usługą.

Przeprowadzka – przebieg krok po kroku

Zaplanowana i wykonana według ścisłego planu przeprowadzka wcale nie musi być bardzo stresująca i wymagająca. Najważniejsze jest zastosowanie się do kilku podstawowych zasad.

  • Przegląd rzeczy – jeszcze przed rozpoczęciem przeprowadzki warto bardzo dokładnie dokonać przeglądu swoich rzeczy. Dzięki temu można uniknąć niechcianego zagracenia nowego mieszkania. Nieużywane przedmioty w zależności od stanu i przeznaczenia można komuś oddać, sprzedać lub wyrzucić.
  • Pakowanie – etap pakowania jest jednym z najistotniejszych podczas całej przeprowadzki. To właśnie od umiejętnego i przemyślanego pakowania zależny jest czas potrzebny do zmiany miejsca zamieszkania oraz sprawnego rozłożenia wszystkich przedmiotów w nowym mieszkaniu. Warto pakować kartony z każdego pomieszczenia razem, a następnie je opisywać. Dzięki temu po przywiezieniu na miejsce zostaną od razu ustawione we właściwych pokojach.
  • Transport – na czas transportu należy właściwie zabezpieczyć wszystkie przedmioty. Mniejsze rzeczy, akcesoria i naczynia należy zapakować w kartony lub pudła i zabezpieczyć owijając w folie lub materiały. Z kolei meble oraz inne duże przedmioty należy osobno zabezpieczać większymi materiałami, dzięki którym nie ulegną zniszczeniu.
  • Rozpakowanie – na tym etapie bardzo często jest się już nieco zmęczonym przeprowadzką oraz ciągłym sprzątaniem. Należy jednak dobrze przemyśleć rozpakowywanie, aby funkcjonując na co dzień w nowym domu lub mieszkaniu mieć pod ręką wszystkie najważniejsze dla siebie przedmioty.

Ile kosztują kartony i materiały do przeprowadzki?

Pojedyncze kartony służące do przeprowadzki można kupić w cenie około 6 – 12 zł za sztukę w zależności od rozmiarów. Za rolkę folii bąbelkowej o długości nawet do 100 m trzeba zapłacić około 60 – 100 zł. 

Przeprowadzka – 5 często zadawanych pytań

Ile kosztuje przeprowadzka?

Koszt pracy osób zajmujących się przeprowadzką waha się w granicach 100 – 350 zł/h w zależności od ilości pracowników. Stawka za kilometr wynosi około 2.00 – 3.50 zł/km.

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Najpierw należy ustalić zakres usług firmy od przeprowadzek, a następnie zaplanować właściwy sposób pakowania wszystkich przedmiotów w przygotowane wcześniej kartony.

O czym należy pamiętać przy przeprowadzce?

Należy dokładnie przejrzeć zabierane rzeczy i pozbyć się tych już niepotrzebnych. Ważne jest również zadbanie o dostęp do materiałów zabezpieczających, takich jak folia bąbelkowa lub taśma.

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Najlepiej zdecydować się na współpracę z doświadczoną firmą od przeprowadzek.

Jak spakować ubrania do przeprowadzki?

Najlepiej wybrać do tego kartony. Ewentualnie można również użyć walizki i torby podróżne.