Drewniane akcenty w łazience

Drewniane akcenty w

Do przeszłości odeszły już czasy, kiedy w łazience dominowała ceramika i elementy z chromowanej stali. Coraz częściej bowiem do aranżacji i dekoracji łazienki służy nam drewno.

Jeśli szukasz sposobu na ożywienie swojej łazienki, czy nadanie jej wyjątkowego charakteru, warto porzucić tradycyjne meble łazienkowe, czy dodatki wykonane ze stali chromowanej, czy plastiku, na rzecz nowoczesnych i niezwykle okazałych dodatków wykonanych z drewna.

Łazienka – drewniane meble

Wykonane z  litego drewna, sklejki fornirowej, czy też tworzywa drewnopochodnego meble coraz częściej zajmują miejsce ceramicznych, ciężkich mebli utrzymanych w jasnej kolorystyce. Zamiast tego drewniane szafki, regały, czy też drewniane blaty ożywiają naszą łazienkę, nadając jej swoistego uroku.

Coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym w naszych  łazienkach są drewniane blaty do umywalek nablatowych, (które nota bene, cieszą się coraz większym zainteresowaniem). Dodatkowym atutem tego typu rozwiązań jest możliwość umieszczenia pod takim blatem dodatkowych półek, czy też szafki. Zyskując tym samym dodatkowe centymetry wolnej przestrzeni.

Innym , ciekawym zastosowaniem drewna w łazience, są drewniane umywalki dzięki odpowiedniej impregnacji i obróbce, drewniane umywalki swą trwałością dorównują swym tradycyjnym odpowiednikom.

Drewniane dodatki

W naszej łazience nie powinno też zabraknąć drewnianych dodatków, takich jak chociażby drewniane lustro, półeczki, czy mydelniczki. Oczywiście warto pamiętać o tym, by wybrane przez nas dodatki doskonale współgrały z aranżacją naszej łazienki. Oczywiście pamiętajmy też o umiarze.

Łazienka – drewniane podłogi

Drewno jest też doskonałym materiałem wykończeniowym na ściany, jak i na podłogę znajdującą się w łazience. W zależności od naszych potrzeb i gustu, drewno może zdobić całą naszą podłogę, bądź też przyjąć formę ozdobnych wstawek, czy też obramowania podłogi, która w całości została wykonana z innego materiału.

Jakie drewno wybrać?

Oczywiście, ze względu na fakt, że łazienka jest pomieszczeniem, w którym zbiera się najwięcej wilgoci, decydując się na drewnianą podłogę, czy ściany wykończone drewnianymi elementami, warto postawić na drewno trwałe i odporne na działanie wilgoci, czyli drewna egzotyczne. Są one nie tylko trwałe i bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju wstrząsy, czy obciążenia, ale też cechuje się dużą gamą kolorów i ciekawym  rozłożeniem słojów.  Z bardziej znanych i cenionych gatunków wyróżnić można takie gatunki, jak: cedr, iroko, teak, czy jatoba, badi i wenge.

Jeśli decydujemy się na rodzime drewno, warto wybrać  meble, czy też płyty podłogowe wykonane z dębu, jesiona, czy modrzewia.