Jak urządzić poddasze?

Mieszkanie urządzone na poddaszu ma niewątpliwie swoisty urok i nastrój. Jednak skośne ściany, które się w nim znajdują mogą dostarczać trudności w odpowiedniej aranżacji mieszkania.

Tak naprawdę, w przypadku poddasza, wystarczy trochę naszego wysiłku i pomysłowości, by zmienić surowe poddasze w piękne, ciepłe pomieszczenie, w którym chętnie będziemy spędzać czas. Jeśli brakuje Ci pomysłów na odpowiednią aranżację tej przestrzeni i zagospodarowanie skośnych ścian, warto poszukać informacji w Internecie lub pismach branżowych. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek na poradzenie sobie z tematem skośnych ścian.

Odpowiednia kolorystyka i oświetlenie na poddaszu

W przypadku poddasza, które z racji skośnych ścian, może wydawać się małą przestrzenią, warto postawić na jasne kolory. Jak bowiem wiadomo jasne kolory biały, bezowy, czy żółty) powiększają optycznie pomieszczenie i sprawią, że Twoje poddasze wyda się nie tylko większe, ale i przytulniejsze.

Równie ważną kwestią przy aranżacji poddasza jest dobór odpowiedniego oświetlenia do jego pomieszczeń. W tym przypadku warto zrezygnować z tradycyjnego oświetlenia w postaci lampy wiszącej. Warto za to zdecydować się na punktowe oświetlenie, które nie tylko doskonale oświetli nasze pomieszczenia, ale nada im optycznie dodatkowej przestrzeni.

Jakie meble na poddasze?

Jeśli jesteś wielbicielem meblościanek, mamy dla Ciebie złą wiadomość. Tak duże, zajmujące bardzo dużo miejsca meble nie tylko zmniejszają powierzchnię Twojego mieszkania, ale też sprawiają, że wydaje się ono znacznie mniejsze. Można śmiało powiedzieć, że meblościanki przytłaczają powierzchnię.

Dlatego w przypadku poddasza, czy małych pomieszczeń, warto zdecydować się na meble kompaktowe, bądź meble wykonane na wymiar. Doskonale sprawdzi się też szafa wnękowa z rozsuwanymi drzwiami, czy regały z półkami.

Jeśli dodatkowo nasz szafa wnękowa będzie ozdobiona lustrami na jej drzwiach, zyskamy optyczne powiększenie naszego pomieszczenia. W przypadku poddasza, warto też zrezygnować z tradycyjnych ścianek działowych, na rzecz otwartych przestrzeni, dzięki którym zyskamy efekt przestronności. Można zatem śmiało na przykład połączyć ze sobą kuchnię i salon, czy przedpokój.