Ile kosztuje układanie paneli ściennych?

Ile kosztuje położenie paneli ściennych

Panele ścienne to kolejna alternatywa wobec malowania lub tradycyjnej tapety. Producenci paneli ściennych oferują szeroki wybór materiałów oraz wzorów: od prostych paneli wykonanych z płyt MDF, przez panele ze szkłach hartowanego oraz panele z drewna egzotycznego. Montaż paneli ściennych nie należy do skomplikowanych, jednak warto desygnować to tego zajęcia profesjonalistów. Sprawdźmy, ile kosztuje układanie paneli ściennych przez profesjonalną firmę.

Jakie elementy wpływają na cenę układania paneli ściennych?

Cena układania paneli ściennych zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia oraz rodzaju paneli, które wybierzemy dla naszego domu. Do ceny układania doliczyć musimy koszt zakupu paneli oraz materiału niezbędnego do montażu. Dodatkowe koszta obejmują również przygotowanie ścian oraz ewentualne poprawki. Duże znaczenie ma również miejsce, w którym zamierzamy przeprowadzić remont. Ceny w dużych miastach z reguły są większe niż w mniejszych ośrodkach.

Ile kosztuje układanie paneli ściennych?

Za układanie paneli ściennych wykonanych z drewna zapłacimy średnio 55-65 zł/m2. Z kolei za montaż płyt MDF zapłacimy ok. 40-50 zł/m2. Drożej może być w przypadku paneli wykonanych ze szkła hartowanego, bowiem tego typu instalacja kosztować nas będzie ok. 65-75 zł/m2.

Jakie są rodzaje paneli ściennych?

  • Panele z drewna: zaliczane są do najpopularniejszych paneli z uwagi na swój niepowtarzalny wygląd oraz szeroki wybór polorów oraz wzorów. Ponadto panele z drewna wnoszą do pomieszczeń naturalny charakter. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnej boazerii, panele z drewna wymagają odpowiedniej i regularnej pielęgnacji: impregnacja oraz regularna kosmetyka powierzchni drewna. Dzięki temu znacznie wydłużamy żywotność paneli i zachowujemy ich wyjątkowy wygląd.
  • Panele z płyt MDF: jest to znacznie tańsze rozwiązanie od paneli drewnianych. Są one również zalecane dla osób szukających paneli do samodzielnego montażu. Producenci oferują bardzo szeroką ofertę wzorów oraz kolorów, dlatego panele z płyt MDF odnajdą się niemal w każdej przestrzeni niezależnie od stylu. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji.
  • Panele ze szkła hartowanego: jest to stylowe i niezwykle efektowne rozwiązanie dla wnętrz. Montaż tego typu paneli jest nieco droższy od tradycyjnych, jednak ich wygląd z pewnością zrekompensuje nasze wydatki.
  • Panele betonowe: dedykowane dla minimalistycznych i surowych wnętrz. Dobrze wyglądają również w większych przestrzeniach lub otwartych układach mieszkań. Panele betonowe po prostu imitują powierzchnię betonową i są niemal nie do odróżnienia. Na rynku znajdziemy panele impregnowane, które mogą bez problemu być montowane w łazienkach lub kuchniach.

Ile kosztują panele ścienne?

Koszt paneli ściennych wykonanej z drewna sosnowego waha się między 120-130 zł/m2. Natomiast za  panele wykonane z drewna egzotycznego zapłacimy średnio 180-190 zł/m2. Za panele ścienne MDF zapłacimy natomiast średnio 100-120 zl/m2. Koszt paneli betonowych to wydatek rzędu 80-130 zł/m2.