Ile kosztuje zrywanie tapet – cena w 2023?

Ile kosztuje zrywanie tapet

Jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia tapety spotykane były niemal w każdym domu, niezależnie od gustu oraz zasobności portfela właściciela domu. Tapety nadają przestrzeniom oryginalny charakter, dobrze tłumią dźwięk oraz są niezwykle łatwe w kładzeniu. Jednak przed położeniem nowej tapety niezbędne jest usunięcie starej oraz oczyszczenie i przygotowanie ściany. Zrywanie tapet to zajęcie czasochłonne oraz mozolne, dlatego warto zamówić tę usługę u profesjonalnej formy. Sprawdźmy, ile kosztuje zrywanie tapet oraz jak kształtują się ceny nowych tapet.

Zrywanie tapet – co wpływa na cenę?

Na cenę zrywania tapet wpływa przede wszystkim wielkość pokoju, w którym przeprowadzamy remont oraz stan ściany i tynków pod tapetą. Dodatkowo koszt zrywania może podnieść ilość wymaganych zabezpieczeń oraz nakryć na meble, drzwi oraz okna. Przy większych realizacjach możemy liczyć mniejsze ceny za metr kwadratowy zrywanej tapety.

Ile kosztuje zrywania tapet?

zrywanie tapet cena
Ile kosztuje usuwanie starej tapety

Za zrywanie tapet wykonane przez fachowców zapłacimy średnio 8-11 zł/m2. Przygotowanie ściany wraz z wyrównaniem krzywizn oraz usunięciem wszelkich pozostałości to dodatkowy koszt ok. 10-20 zł/m2 w zależności od stopnia zaawansowania prac. Natomiast cena tapetowania wynosi ok. 20-25 zł/m2 w przypadku prostych wzorów.  

Od czego zależy cena tapetowania?

Cena tapetowania uzależniona jest od rodzaju tapety, a dokładnie o stopnia skomplikowania wzoru, który został umieszczony na jej powierzchni. Układanie równych pasów zajmuje więcej czasu i wymaga dużej precyzji. Ponadto koszt tapetowania może być zależny od wielkości miasta, w którym zamawiamy usługę oraz od metrażu pomieszczenia – w przypadku większych zamówień możemy liczyć na obniżenie ceny za metr kwadratowy tapetowania.

Ile kosztuje tapetowanie?

Koszt położenia prostej tapety o jednolitym wzorze to wydatek rzędu 22-30 zł/m2. Natomiast koszt położenia tapety ze wzorami wynosi od 30-42 zł/m2. Tapetowanie natryskowe to koszt średnio 40-50 zł/m2.

Rodzaje tapet

  • Tapeta papierowa: zdecydowanie najpopularniejsza z tapet. W sklepach znajdziemy dużą ilość wzorów oraz wersji kolorowych. Niestety tapety papierowe szybciej ulegają ubrudzeniu oraz nie są odporne na wilgoć.
  • Tapeta winylowa: świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o wysokiej wilgoci tj. w kuchniach oraz łazienkach. Ponadto tapety winylowe można bez najmniejszego problemu myć i szorować, bez strachu o uszkodzenia powierzchni.
  • Tapeta z włókna szklanego: należy do droższych rozwiązań, jednak gwarantuje ono trwałość oraz niską ścieralność materiału przez wiele lat. Ponadto tapety z włókna szklanego bardzo długo utrzymują swój kolor i fakturę.
  • Tapeta natryskowa: tego typu tapety nanoszone są na ścianę pistoletem. Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dodatkowo pozostawiają dużą dowolność w trakcie tapetowania, bowiem tapeta natryskowa pozwala wytapetować trudno dostępne miejsca oraz przedmioty i urządzenia takie jak: kaloryfer, rurę lub mebel.