Jak poradzić sobie z małym przedpokojem w bloku?

mały przedpokój w bloku

Kupiłeś właśnie wymarzone mieszkanie? Jesteś nim zachwycony, tylko przedpokój spędza Ci sen z powiek? Zastanawiasz się, jak sprawić, by tak mała przestrzeń wydała się odrobinę większa? Są na to sposoby.

Przede wszystkim pamiętaj, że zawsze jest jakieś wyjście. Nawet w przypadku małej powierzchni, jaką jest Twój przedpokój.  Zastanawiasz się, jak na tak malej przestrzeni pomieścić szafę, czy wieszak na kurtki. Być może przy okazji remontu, warto zastanowić się, co tak naprawdę jest nam w przedpokoju potrzebne. Być może okaże się, że jest kilka przedmiotów, czy mebli, z których możemy zrezygnować.  

Mały przedpokój w bloku – postaw na pastele

Przede wszystkim, jeśli mamy do czynienia z małym pomieszczeniem; czy  to będzie przedpokój, czy to będzie kuchnia lub nasz pokój, wybierając kolor na ściany, warto wybrać kolory jasne lub pastelowe.

Ciemne kolory pomniejszą jedynie optycznie nasze pomieszczenie, jasne zaś, sprawią, że nasze wnętrze wyda się znacznie większe. Podobnie, jak ściany, tak i podłoga powinna być utrzymana w jasnej kolorystyce.

Mały przedpokój w bloku – lustra

Jeśli zależy nam na dodaniu naszemu przedpokojowi dodatkowych centymetrów i jego optyczne powiększenie – są na to sposoby. W małych pomieszczeniach warto powiesić lustra, które sprawią, że nasze pomieszczenie wyda się trochę większe.

Jeśli w domu mamy malucha i obawiamy się o jego bezpieczeństwo, zamiast lustra można przyczepić specjalne naklejki lustro-podobne. W przypadku, kiedy w naszym przedpokoju zamierzamy postawić szafę, warto zdecydować się na taką, której zewnętrzną część drzwi zdobią lustra.

Mały przedpokój w bloku – meble w przedpokoju

Jak w każdym przedpokoju, tak i w małym, znaleźć muszą się meble, takie jak: szafa, wieszak, czy siedzisko. W chwili obecnej na rynku meblowym powstało tak wiele unikalnych, a zarazem bardzo ciekawych rozwiązań, że z pewnością nawet do najmniejszego przedpokoju znajdziemy cos funkcjonalnego. 

Szafy stelażowe, które dowoli możemy przemieszczać po przedpokoju, czy grzejnik, który jednocześnie będzie wygodnym siedziskiem, to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych i ergonomicznych rozwiązań, jakie możemy zastosować w naszym przedpokoiku. Równie korzystnym, a zarazem ciekawym rozwiązaniem są specjalne kieszonki na buty, czy czapki przymocowane do ściany.

Pomocnym rozwiązaniem może być również długa pólka umieszczona nad drzwiami. Na takiej, dekoracyjnej półce, z pewnością znajdą swoje miejsce zimowe rzeczy, czy też dekoracje świąteczne. Wystarczy tylko spakować jej w ładne, estetycznie wyglądające pudełka.

A kiedy już zaaranżujemy na nowo nasz przedpokój, pozostaje nam tylko cieszyć się pięknie wyglądającemu pomieszczeniu, które przecież jest niejako wizytówką naszego domu.