Jak urządzić pokój dla maluszka?

Jak urządzić pokój maluszka

Narodziny pierwszego dziecka to sprawdzian dla młodych rodziców. Najczęściej przed porodem nie tylko przygotowujemy pierwszą wyprawkę dla naszego maluszka, ale także gorączkowo szykujemy dla niego pokój.

Co kupić i co ustawić w pokoju maluszka? Oto pytanie, z którym najczęściej borykają się młodzi, niedoświadczeni rodzice. Czy kupić łóżeczko, a może kojec? Lepiej kupić komodę, czy komodę z przewijakiem? Odpowiedzi na takie pytania, z pewnością szukał nie jeden z nas.

Oczywiście możliwości jest wiele. W zależności od wielkości pokoiku dziecka, ale przede wszystkim od zasobności naszego portfela.

Pokój dla maluszka – kupujemy meble

Oczywiście rodzaj i ilość mebli znajdujących się w pokoju dziecięcym uzależniona będzie od wieku naszej pociechy. O ile w pokoju niemowlęcia wystarczy zaledwie kilka podstawowych mebelków, o tyle w pokoju dwulatka, czy też przedszkolaka mebli powinno być już znacznie więcej.

Pokój dla maluszka – komoda z przewijakiem

Przygotowując pokój dla niemowlaka warto postawić na funkcjonalną komodę, połączoną z przewijakiem. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić nam miejsca, także jest niezwykle funkcjonalne, gdyż wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do przebrania maluszka będziemy mieć w zasięgu ręki.

Pokój dla maluszka – łóżeczko.

Drugim, oczywiście najważniejszym elementem pokoju malca, jest jego łóżeczko. Przy jego zakupie upewnijmy się, że posiada odpowiednie atesty i całkowicie bezpieczne dla naszego dziecka. Odpowiednie łóżeczko najlepiej, aby posiadało regulowane szczebelki, które gdy nasz maluch zacznie chodzić będziemy mogli wyciągnąć, a także, aby miało regulowaną wysokość leżenia. W chwili, kiedy nasz maleństwo zacznie samodzielnie stawać w łóżeczku, koniecznym będzie obniżenie jego poziomu.

Pokój dla maluszka – fotel bujany

Co prawda obecność fotela bujanego nie jest konieczna, jednak  fotel jest bardzo pomocny, zwłaszcza podczas karmienia dziecka.

Pokój dla maluszka – zabawki

Oczywiście, w przypadku niemowlęcia ilość zabawek jest znacznie ograniczona. Jednak warto, aby w łóżeczku malucha znajdowała się przytulanka. Pomocnym może okazać się również pozytywka, która ukoi naszego malca, gdy będzie płakał, lub utuli do snu, gdy będzie zmęczony.

Pokój dla maluszka – kolorystyka

Istotną różnicę w przygotowaniu pokoju dla niemowlęcia, czy też  pokoju przedszkola, czy starszego dziecka stanowi również kolorystka pomieszczenia. O ile w przypadku starszego dziecka w pokoju powinny królować żywe i radosne kolory, o tyle w pokoju maluszka postawmy raczej na delikatne pastele. Dzięki jasnym, spokojnym kolorom, nasz niemowlaczek z pewnością szybciej zaśnie.