Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę

Kupiłeś swoje upragnione mieszkanie, ale łazienka jest tak malutka, że nie wiesz, jak ją urządzić? Zastanawiasz się, czy się nad sposobami jej optycznego powiększenia? Podpowiadamy kilka pomocnych rozwiązań.

W podobnej sytuacji znajduje się wielu właścicieli mieszkań w blokach. A przecież malutka łazienka to jednak nie lada dylemat, tym bardziej, że najczęściej pragniemy tam umieścić wiele przedmiotów i sprzętów. A zatem, jak urządzić malutką łazienkę, by nie tylko nie była zagracona, ale też wyglądała jednocześnie na większą, niż jest w rzeczywistości?

Okazuje się, że jest kilka sposobów, dzięki którym powiększymy ja optycznie.

Kilka sposobów na powiększenie łazienki

Jaki kolor do małej łazienki

Przede wszystkim projektując wnętrze swojej łazienki, warto zdecydować się na jednolite, jasne kolory, które sprawią, że przestrzeń naszego pomieszczenia wyda się znacznie większa. Co ważne, jeśli jesteśmy wielbicielami ciemnych kolorów, starajmy się jednak w przypadku małej łazienki, porzucić swoje zamiłowania do zimnych kolorów, które tylko zmniejszają optycznie pomieszczenie.

Jeśli planujemy w naszej łazience położyć płytki na podłodze, najlepiej, jeśli zarówno na podłodze, jak i na ścianie znajdą się płytki, najlepiej jednolite.

Jakie meble do małej łazienki

Decydując się na zakup mebli do małej łazienki, koniecznie zdecydujemy się na meble wykonane z materiałów przezroczystych lub z lustrami. Warto wiedzieć, że lustra umieszczone w małych pomieszczeniach powiększają je optycznie. Zaś wykonane z przezroczystych materiałów meble wydają się znacznie mniejsze niż w rzeczywistości.

Jakie oświetlenie do małej łazienki

Odpowiednie oświetlenie to bardzo ważny element każdego pomieszczenia, jednak w przypadku małych pomieszczeń jest to kwestia niezwykle ważna. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane i umieszczone pomieszczenie, może skutecznie powiększyć optycznie naszą malutką łazienkę. Najle piej, jeśli będzie punktowe, umieszczone w kilku miejscach łazienki.

Gdzie szukać pomysłów?

Jeśli brakuje Ci pomysłów na aranżację łazienki, jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć, przejrzyj branżowe czasopisma. Równie pomocne mogą okazać się różnego rodzaju serwisy poświęcone tematyce aranżacji wnętrz. Powodzenia.